SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

KONSOLE

Strona
na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
stylowe i funkcjonalne meble do Twojego wnętrza

Konsole lustrzane - Konsole drewniane - MyHoneyHome.pl

Nie masz miejsca na stolik w przedpokoju, szukasz alternatywy dla stolika kawowego? Najlepszym wyjściem będzie nowoczesna konsola.

Konsole – nowoczesne meble w formie małych stolików stojących przy ścianie

Konsole pojawiły się w naszych domach stosunkowo niedawno i traktujemy je jako mebel nowoczesny. Tymczasem historia konsoli jest dość długa, sięga baroku, kiedy to po raz pierwszy mogliśmy obserwować w domach małe, przyścienne stoliki. Jak na okres baroku przystało, były one bogato zdobione i zasługiwały bardziej na miano dzieł sztuki niż mebli użytkowych.

Nowoczesne konsole znacznie różnią się od swoich pierwowzorów. Przede wszystkim przybierają znacznie prostsze formy. Ponadto są robione nie tylko z drewna. Coraz częściej obserwuje się połączenie drewna z metalem i szkłem. Niektóre konsole mają blaty z naturalnego kamienia. Jedno pozostało niezmienne – konsola to nadal stolik, który jest dość wąski i obowiązkowo stoi przy ścianie.

Nietuzinkowe meble niezajmujące dużo miejsca, odmieniające wygląd salonu

Największą zaletą konsoli jest oszczędność miejsca. Ten nieduży stolik w niesamowity sposób odmieni salon, chociaż jest praktycznie niewidoczny. Ustawiony pod ścianą może zastąpić centralne miejsce w salonie zarezerwowane dla kominka lub niegdyś przez niego zajmowane.

Konsola nie zastąpi stołu, ale może stać się doskonałym miejscem na lampę, wazon z kwiatami, stojący zegar lub zdjęcia w stylowych ramach. W wersji bardziej praktycznej może być miejscem na telefon, klucze, portfel.

Nowoczesna konsola - praktyczne rozwiązanie do przechowywania różnych rzeczy

Konsola to coś więcej niż stolik, bardzo często jest to stolik z szufladą pod blatem lub stolik z kilkoma półkami w dolnej części. Tym samym konsola z szufladą staje się doskonałym miejscem do przechowywania różnych rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, ale niekoniecznie na widoku, np. dla czytanej aktualnie książki. Konsola do przedpokoju z szufladami może skrywać zapasowe kapcie, parasole, a nawet być podręczną szafką na buty. Wszystko zależy od wielkości samej konsoli i głębokości szuflad.

W parze do konsoli warto dobrać stylowy barek.

Małe toaletki jako dekoracja zarówno w sypialni, w salonie, jak i w przedpokoju

Konsola to mebel, który ma wiele zastosowań. Jeśli połączymy ją z lustrem, zyskamy stylową toaletkę, która sprawdzi się przede wszystkim w przedpokoju i sypialni, ale może być także ozdobą salonu. W jej szufladach będzie miejsce na kosmetyki, szczotki do włosów i inne ozdoby, natomiast na blacie wierzchnim można ustawić flakony z perfumami lub świece zapachowe.

Pasujące do każdego wnętrza białe lub drewniane, wyraziście czarne, albo klasyczne szklane szybko staną się ważnym meblem w pokoju

Nie ma wnętrza, do którego nie dałoby się dopasować toaletki. Przede wszystkim dlatego, że mebel ten produkowany jest w bardzo wielu stylach, od tradycyjnego, nawiązującego do wykwintnych zdobień barokowych, przez klasycystyczny aż do współczesnego, bogato czerpiącego z nowoczesnych materiałów: szkła, kamienia i metalu. Bogatą ofertę takich mebli prezentuje marka Eichholtz.

Kolor konsoli z jednej strony powinien być dyskretny, z drugiej – pasujący do wnętrza i doskonale podkreślający jego ekskluzywny wygląd. Najwygodniej jest sięgnąć po klasyczne rozwiązania – dobrze sprawdzają się drewniane meble w kolorze ciemnego brązu, ale przełamując schematy, możemy sięgnąć po konsole białe, czarne lub grafitowe. Szczególnie te ostatnie będą idealnym tłem dla monochromatycznych dodatków.

Nowoczesne konsole na metalowych nogach do przedpokoju

W nowoczesnych wnętrzach drewno wypierane jest przez metal. Także konsole przyjmują smukłe kształty kolumn podkreślone lśnieniem metalu i wyrazistą linią wykończenia. Są dobrym wyborem do przedpokoju urządzonego minimalistycznie lub nowocześnie, ale będą też ozdobą wnętrz w stylu glamour, jeśli tylko ustawimy na nich patery, wazony, lustra stojące lub zdjęcia w stylowych ramach glamour.

Meble glamour lustrzane - elegancja, luksus i ponadczasowy styl. Lustrzane meble nadają naszemu wnętrzu lekkości i blasku

Komponując wnętrze w stylu glamour, nie powinniśmy zapominać o konsolach ze szklanymi blatami. Jeśli dodamy do tego niklowany, lustrzany stelaż, otrzymamy mebel wizualnie lekki, który sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przestronne i lśniące. To także sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Ustawiona w tym samym miejscu drewniana konsola zadziała odwrotnie.

Sprawdź wymiary konsol i dobierz mebel dopasowany do Twojej przestrzeni

Konsola przyścienna z definicji jest meblem niedużym, ale musi być proporcjonalna do wnętrza. Zbyt mała konsola wąska 20 cm zginie w dużym salonie. Z kolei duża konsola w małym przedpokoju podkreśli wrażenie ciasnoty. Ustawiając konsolę, warto zadbać, by po jej bokach było przynajmniej po pół metra niezajętej przestrzeni.