Kinkiety
Ilość produktów: 1064Chcesz podkreślić wyjątkowy charakter swojego wnętrza? Kinkiety to idealne rozwiązanie, które łączy elegancję, funkcjonalność i nastrojowe światło. W My Honey Home znajdziesz klasyczne, nowoczesne i designerskie modele, które doskonale dopełnią aranżację salonu, sypialni czy korytarza. Wybierz perfekcyjne oświetlenie i ciesz się wyjątkową atmosferą każdego dnia!

Kinkiet Accord kolekcji Hudson Valley Lighting

Kinkiet Aguaron - Eichholtz - My Honey Home

Kinkiet Aguaron - Eichholtz - My Honey Home

Kinkiet Akemi kolekcji Corbett Lighting

Kinkiet Akemi kolekcji Corbett Lighting

Kinkiet Amado kolekcji Troy Lighting

Kinkiet Amado kolekcji Troy Lighting

Kinkiet Amazone Eichholtz - My Honey Home

Kinkiet Anastasia kolekcji Corbett Lighting

Kinkiet Artos - Eichholtz - My Honey Home
Lampa stojąca zajmuje za dużo miejsca, na stołową też go brak? Rozważ powieszenie na ścianie kinkietu! Zobacz, dlaczego warto rozważyć ten sposób oświetlania wnętrz.
Jak wybrać odpowiedni kinkiet?
To pytanie nieco podchwytliwe, bo to, czy kinkiet jest odpowiedni, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musimy się zastanowić, czy chcemy powiesić jeden kinkiet czy więcej, czy stawiamy na oświetlenie kierunkowe, czy wolimy równomiernie doświetlić niewielki fragment pomieszczenia, czy kinkiet ma być skierowany do góry, czy do dołu i jaki ma być jego wygląd.
Pojedynczy kinkiet dobrze sprawdzi się w kuchni lub gabinecie. W salonie lepiej powiesić obok siebie kilka takich samych lub utrzymanych w jednolitej stylistyce kinkietów. W sypialni przyda się przynajmniej jeden, a jeśli sypialnia jest dwuosobowa to co najmniej dwa. Kinkiet umiejscowiony metr nad łóżkiem i skierowany w dół jest najlepszą formą oświetlenia do wieczornego czytania do poduszki.
Kinkiet skierowany w dół daje dużo światła punktowego. Kinkiet odwrócony do góry daje światło miękkie, rozproszone, o subtelnym blasku. Takie kinkiety dobrze sprawdzą się w salonie, który chcemy zmienić w nastrojowy pokój wypoczynkowy lub w jadalni, gdy planujemy romantyczną kolację.
Kinkiety – umiejscowienie oświetlania konkretnych obszarów
Jeśli kinkiet ma oświetlać konkretny obszar, warto zastanowić się, jakim światłem powinien świecić. Kinkiety oświetlające blaty robocze powinny mieć chłodne białe światło i wisieć dokładnie nad miejscem, które mają oświetlać. Kinkiety, których zadaniem jest podświetlenie dekoracji ściennych, wiesza się w ich dolnej części. Tu najczęściej wybór pada na małe punktowe reflektorki, natomiast bardziej okazałe kinkiety o oryginalnych kształtach (np. kinkiet Eichholtz Langham) wiesza się w górnej części pomieszczenia.
W każdym przypadku umiejscowienie kinkietu musi tak dobrane, by zachować w pomieszczeniu harmonię i złotą zasadę, że kinkiet musi być przynajmniej 20 cm wyżej niż głowa. Wyjątek dotyczy dekoracji podświetlanych od dołu.
Na jakiej wysokości powinny wisieć kinkiety?
Zarówno kinkiety klasyczne, jak i kinkiety nowoczesne, których zadaniem jest ogólne doświetlenie wnętrza i które są skierowane do góry najlepiej powiesić na wysokości około dwóch metrów od podłogi. Kinkiety, które montuje się w sypialni nad łóżkiem, wieszamy niżej. Ich optymalna wysokość to metr od górnej krawędzi materaca.
Jeśli chcemy powiesić kinkiety w łazience przy lustrze, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Najlepszy efekt dadzą dwa symetrycznie powieszone kinkiety ustawione na wysokości wzroku osoby, która korzysta z lustra najbardziej intensywnie, czyli w praktyce kobiety robiącej makijaż.
Wieszając kinkiety, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwa czynniki: wysokość mieszkania i wzrost domowników. Kinkiet skierowany ku górze nie powinien wisieć blisko sufitu, bo to znacznie osłabi efekt. Jednocześnie trzeba powiesić kinkiety przynajmniej o 20 cm wyżej, niż wynosi wzrost najwyższej osoby w domu.
Kinkiet i ich niezwykła uniwersalność zastosowania - do jakich wnętrz pasują kinkiety?
Do każdych. Kinkiet to po prostu lampa wisząca na ścianie. Dopasowanie do konkretnego wnętrza wymaga zachowania tożsamego stylu i kolorystyki. Jeśli będziemy kierować się tą zasadą, bez trudu dobierzemy kinkiet do łazienki, sypialni, kuchni i salonu. W monochromatycznych wnętrzach najlepiej prezentują się proste punktowe reflektorki w białej, czarnej lub srebrnej oprawie. We wnętrzach skandynawskich postaw na kinkiety geometryczne, w nowojorskich i glamour na kinkiety bardziej wysublimowane, np. z kryształowymi wykończeniami (proponujemy kinkiet Reykjavik lub Moscow).
Małe kinkiety ścienne to propozycja do niedużych wnętrz, w których potrzebujemy stosunkowo niedużego źródła światła. Z kolei w dużych wnętrzach lepiej sprawdzą się grupy kinkietów.