SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24
Strona:
  1. 1
  2. 2
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
Naczynia, które zdobią klasyczne wnętrza

Naczynia dekoracyjne i wazy do nowoczesnych wnętrz z charakterem – My Honey Home

Wazy i naczynia dekoracyjne przeżywają prawdziwy renesans na salonach. Minął czas, gdy służyły wyłącznie biesiadowaniu. Teraz eleganckie wazy i naczynia są ważnym elementem dekoracyjnym salonów i jadalni. Wykorzystuje się je także w przedpokojach, holach, a nawet na tarasach. Wazy i naczynia dekoracyjne to bardzo uniwersalna dekoracja – świetnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, ale też tych nieco starszych – retro, vintage, kolonialnym, bauhaus. Nowoczesne wazy ceramiczne przyjmują różne kształty i kolory, ale jedno mają wspólne – dzięki nim wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Ceramiczne wazy, ozdobne formy i barwione szkło – poznaj najgorętsze trendy sezonu

Ceramika i szkło to dwa najczęściej wybierane materiały, jeśli chodzi o dekoracyjne dodatki do domu. Oba mogą być wykorzystywane na różnoraki sposób. Klasyczna waza przypomina amforę i ma przykrycie, ale w nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się też inne wazy – proste lub pękate, przypominające dynię. Wazy i naczynia dekoracyjne mocno różnią się kolorami. Obok klasycznego połączenia bieli i złota można znaleźć naczynia malowane, stylizowane na stare wazy chińskie lub zdobione na nowoczesną modłę, np. we wzór flamingów.

Naczynia dekoracyjne i wazy od Eichholtz – sztuka użytkowa we wnętrzach Twojego domu

Marka Eichholtz w pełni zasługuje na miano lidera, jeśli chodzi o umiejętność łączenia walorów użytkowych i dekoracyjnych oferowanych dodatków do wnętrz. Wazy Eichholtz to nie tylko szkło dekoracyjne na stół, ale i bardziej wysublimowane propozycje inspirowane sztuką Dalekiego Wschodu. Wizualnie lekkie, ale wyraziste, doskonale pasują zarówno do klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych wnętrz. Wśród innych propozycji marki Eichholtz znajdują się między innymi półmiski, misy, pojemniki na lód i bardzo ozdobne słoiki.

Jak wykorzystać szkło ozdobne w aranżacji wnętrza?

Naczynia dekoracyjne służą – jak sama nazwa wskazuje – do upiększania wnętrz. Nie umniejsza to w niczym ich walorów praktycznych. Zamknięte w szklanych naczyniach ozdobnych owoce to jeden ze sposobów na ich wykorzystanie, zwłaszcza w jadalni. Patery i tace szklane doskonale odbijają światło. Są nieodłącznym elementem aranżacji w stylu glamour. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że szkło wnosi do wnętrz lekkość i subtelny połysk. To dobry wybór do niedużych salonów i jadalni. To też sposób na nadanie ciężkim aranżacjom nieco lżejszego charakteru.

Szkło dekoracyjne na stół – dodatki, bez których nie obędą się uroczyste przyjęcia

Szkło dekoracyjne na stół to bardzo szerokie pojęcie, co paradoksalnie ułatwia wybór. Po prostu potrzebujemy wszystkiego, począwszy od waz, półmisków, pater, dużych talerzy, poprzez szklanki, aż do kieliszków. Finezyjnie wykończone mogą być ozdobą wnętrz nawet wówczas, gdy nie są używane. W bieżącym sezonie triumfy święcą ozdobne słoiki i butelki – ich także nie brakuje w naszej ofercie.

Ozdobne naczynia dekoracyjne – szczypta uroku i elegancji dla wnętrza Twojego domu

Ozdobne naczynia dekoracyjne to jeden z lepszych sposobów na sprawienie, by salon jawił się jako modny, elegancki i jednocześnie ekskluzywny. Ich wybór świadczy o dobrym guście i smaku, naczynia dekoracyjne są bowiem czymś w rodzaju dekoracyjnej kropki nad „i”. Teoretycznie można ich nie mieć, ale bez ich obecności salon nigdy nie będzie w pełni wykończony.