SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

LAMPY WISZĄCE

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
stylowe lamp wiszące do Twojego wnętrza

Lampy wiszące i żyrandole do kuchni, salonu czy sypialni w MyHoneyHome.pl

Aranżacja pomieszczenia powinna obejmować także odpowiedni dobór oświetlenia. U nas znajdziesz duży wybór lamp wiszących klasycznych i nowoczesnych designerskich, przeznaczonych do ekskluzywnych wnętrz.

Na jakiej wysokości zamontować lampę wiszącą i ile punktów świetlnych potrzeba?

Lampa wisząca i żyrandol często są ze sobą mylone. W praktyce różnica zasadza się w konstrukcji obu sposobów oświetlania. Wizualnie faktycznie można się pomylić.

Lampy wiszące przeznaczone są do różnych zastosowań. Powieszone wysoko pod sufitem będą równomiernie oświetlały całe pomieszczenie. Jeśli powiesimy je niżej, będą doświetlały tylko fragmenty pomieszczeń, np. stół w jadalni, kuchenną wyspę, blat roboczy. Można je powiesić także w łazience.

Liczba punktów świetlnych jest uzależniona od wielkości pomieszczenia i liczby miejsc, które chcemy dodatkowo doświetlić. W dużym salonie przyda się przy najmniej kilka lamp wiszących. W małej kuchni lub sypialni wystarczy jedna.

Lampy wiszące nowoczesne z regulacją wysokości

Techniczne cylindryczne i okrągłe oraz techniczne podłużne lampy wiszące to propozycja do wnętrz, których przeznaczenie zmienia się w ciągu dnia. Jeśli np. stół w jadalni w ciągu dnia jest stołem do pracy twórczej, na pewno warto go dodatkowo doświetlić i wówczas trzeba obniżyć lampę. Do posiłku można ją podnieść.

Nowoczesna lampa z regulacją wysokości przyda się na pewno w kuchni. Przygotowywanie posiłków wymaga lepszego oświetlenia niż ich spożywanie.

Designerskie lampy wiszące kryształowe - jaką lampę do sypialni, salonu czy kuchni, a jaka sprawdzi się w pokoju?

Kryształowe lampy wiszące to propozycja do ekskluzywnych, wysublimowanych wnętrz, stworzonych z myślą o wymagających klientach. W naszej ofercie mamy zarówno proste, okrągłe lampy kryształowe do wnętrz nowoczesnych, jak i te o bardziej skomplikowanych kształtach, zaprojektowane z rozmachem i dużym wyczuciem stylu, idealne do wnętrz nowojorskich i glamour.

W dużym salonie dobrze jest powiesić okazałą lampę z więcej niż jedną żarówką. Może być ich nawet dziesięć, jak w lampie Oxford z kolekcji My Honey Home. W sypialni dobrze sprawdzi się lampa z pojedynczą żarówką – np. Dublin z kolekcji My Honey Home.

Stylistyka lampy powinna być dopasowana do stylu wnętrza oraz do lamp stojących. W surowych, nowoczesnych i industrialnych wnętrzach trzeba szukać połączenia prostoty z dyskretną elegancją. W luksusowych wnętrzach można postawić na lampy z abażurem stylistyką nawiązujące do kryształowych żyrandoli glamour z początku ubiegłego wieku.

Lampy wiszące ze ściemniaczem - jakie żarówki wybrać do lampy wiszącej

Na ogół ściemniacze przystosowane są do pracy z konkretnym typem żarówki, więc przed jej zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją samego ściemniacza. Należy też pamiętać, że nie każda żarówka nadaje się do ściemniacza. Tu z kolei informacji trzeba szukać na opakowaniu żarówki, producenci informują o takiej możliwości.

Z praktycznego punktu widzenia najlepiej sprawdzą się żarówki i świetlówki LED, które są najbardziej energooszczędne.

Ściemniacze mogą być przystosowane także do pracy ze świetlówkami energooszczędnymi.

Sam ściemniacz jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pozwala na regulację stopnia oświetlenia pomieszczenia w zależności od potrzeb.

Jakie lampy wiszące są teraz modne?

Szukasz bardzo oryginalnych rozwiązań? U nas na pewno je znajdziesz. Oferujemy między innymi nietuzinkowe plafony, lampy wiszące kuliste, lampy w stylu pajęczyny, lampy z koszami plecionymi, kinkiety. Jeśli jesteś miłośnikiem tradycji, mamy dla ciebie klasyczne lampy wiszące z kryształowymi lub ceramicznymi kloszami.