SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

PLAFONY

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
eleganckie i funkcjonalne oświetlenie w Twojego domu

Nowoczesne plafony klasyczne na sufit i do ściany - My Honey Home

Pamiętaj, że oświetlenie powinno tworzyć harmonijną całość z aranżacją wnętrza i pasować do stylu Twojego mieszkania. Jeśli szukasz lampy sufitowej do nowoczesnego salonu, rozważ plafon o zabarwieniu czarnym, białym lub satynowym. W takim wnętrzu dobrze zaprezentują się lampy w kształcie kwadratu lub prostokąta. Na szczęście modele są dość uniwersalne, dlatego będą też odpowiednie do wnętrz w aranżacji klasycznej lub nawet retro. Kropką nad i, uzupełniającą styl pomieszczenia, będzie pasująca do plafonu lampa stojąca.

Gdzie sprawdzi się ten rodzaj oświetlenia, popularny w wielu aranżacjach?

Kolejne miejsce, gdzie możesz zamontować plafon to kuchnia. Doskonale doświetli on pomieszczenie i będzie zdecydowanie łatwiejszy do utrzymania w czystości aniżeli np. żyrandol. W kuchni istotne jest, aby kurz i tłuszcz nie osadzały się na lampach. Rozważ również dodatkowe doświetlenie stołu lub blatu kuchennego - dzięki temu uzyskasz o wiele lepsze wrażenie estetyczne. 

Plafon sufitowy to także doskonały wybór do łazienki. W szczególności polecamy nieduży i płaski klosz, na przykład z mlecznego szkła, który równomiernie oświetli pomieszczenie przyjemnym, rozproszonym światłem. Pamiętaj, żeby upewnić się, że miejsce w którym zamontowana jest lampa łazienkowa nie jest narażone na bezpośredni kontakt z wodą. W strefach mokrych najlepiej zamontować plafon zewnętrzny, pozwoli to uniknąć uszkodzeń i spięć wywołanych wilgocią.

Oświetlenie sufitowe - idealna alternatywa dla lamp wiszących i żyrandoli

Wiszące lampy i żyrandole mogą być niezwykle piękne i efektowne, nie pasują jednak do każdego pomieszczenia. W niskich pomieszczeniach plafon poradzi sobie znacznie lepiej, przez wzgląd na swoją budowę. Doskonale rozświetli on wnętrze, jednocześnie go nie obciążając. Kolejną zaletą jest fakt, że plafon jest bardzo prosty zarówno w montażu, jak i demontażu. Co ciekawe, nie musi on zawsze funkcjonować jako lampa sufitowa, bez problemu możesz zamontować go na ścianie i z powodzeniem zastąpić nim kinkiet.

Plafony okrągłe i kwadratowe do różnorodnych styli aranżacji

Nowoczesne plafony sufitowe są dość minimalistyczne. Subtelny design sprawia, że oświetlenie sufitu stanowi elegancką dekorację wnętrza. Połączenie mlecznego szkła z metalem może przyjmować różne kształty. Kwadrat będzie dobrze pasował do nowoczesnej kuchni bądź pokoju biurowego.

Klasyczne plafoniery sufitowe są nieco wyższe, jednak w dalszym ciągu zajmują mało miejsca. Najczęściej powstają na planie koła z charakterystyczną obwódką, która może przyjąć różne kolory. Daje Ci to dość duży wachlarz możliwości w aranżacji wnętrza. Plafony w stylu glamour dekorowane są drobnymi kryształkami, dzięki czemu nie tylko pięknie oświetlą pomieszczenie, ale wprowadzą do niego nutkę stylowej elegancji.

Energooszczędne plafony led - zużywające mniej prądu niż te tradycyjne

Dzięki technologii led plafony to już nie tylko eleganckie oświetlenie sufitu, ale przede wszystkim energooszczędne zamienniki tradycyjnych i energochłonnych lamp. Plafon led doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. Uatrakcyjni on wygląd wnętrza, a jednocześnie będzie stanowił elegancki efekt dekoracyjny.

Jeśli planujesz montaż na zewnątrz pamiętaj, aby wybrana przez Ciebie lampa led sufitowa była hermetyczna. Posiada ona specjalne zabezpieczenia, dzięki którym do środka nie dostanie się pył, kurz ani wilgoć. Jest to doskonały wybór, jeśli masz w planach oświetlenie elewacji budynku, tarasu, altany czy garażu.