SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

FOTELE

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
stylowe i funkcjonalne meble do Twojego wnętrza

Stylowe fotele uszak, welurowe oraz tapicerowane fotele - MyHoneyHome.pl

Proste, niskie, czy wysokie i o oryginalnych kształtach? Fotele mogą przybierać różne oblicza. Poznaj nasze propozycje modnych, ponadczasowych foteli.

Stylowe fotele do salonu - wygodne siedzenia, które w nietuzinkowy sposób ozdobią Twoje wnętrze

Fotele lubimy nie tylko za ich wygodę, ale i wygląd wprowadzający przytulną atmosferę w najbardziej nawet surowe wnętrze. Każdy fotel, niezależnie od tego, czy będzie to fotel tapicerowany, fotel z ekoskóry czy nawet fotel stylowy „Ludwik” jest zaproszeniem do dłuższego pobytu w danym miejscu. O ile krzesło może być potraktowane jako chwilowe siedzisko, fotel w żadnym razie takowym nie będzie.

Fotele stylowe do salonu mogą przybrać różne kształty i formy od szerokich i prostych foteli klubowych, poprzez fotele stylizowane na stare, do foteli retro – ale znowu na topie – uszaków.

Wbrew pozorom fotel w salonie nie musi stać na czterech nogach. Często spotyka się (zwłaszcza w nowoczesnych salonach) wygodne, rozłożyste fotele na obrotowych podstawkach z kółkami, czyli konstrukcji znanej z foteli biurkowych.

Fotel w stylu glamour - elegancja dająca pełnię komfortu w wyprofilowanym siedzisku

Fotel w stylu glamour to mebel, który nie tylko ładnie wygląda, ale też jest bardzo wygodny. Glamour to blask, ale też wysoka jakość i wszechobecny luksus, dlatego meble utrzymane w tym stylu łączą w sobie najlepsze funkcje dekoracyjne i praktyczne. Fotele glamour wyglądają bardzo okazale, to prawdziwe dzieła sztuki meblarskiej. W ich produkcji celuje zwłaszcza marka Eichholtz. Polecamy też fotele glamour z naszej autorskiej kolekcji My Honey Home.

Fotel tapicerowany i welurowe - poznaj ciekawe tkaniny i niesamowite doznania wypoczynku na nich

Najlepiej nawet zaprojektowany fotel nie będzie w pełni funkcjonalny, jeśli pokryje go źle dobrany materiał. Ekskluzywne fotele tapicerowane nie bez powodu najczęściej pokrywane są welurem. To tkanina, na którą niegdyś mogli sobie pozwolić tylko królowie. Bardzo miękka i przyjemna w dotyku, przewiewna, ma dużą zdolność do odbijania światła, przez co meble dosłownie lśnią w słońcu. Welur od kilku sezonów jest bardzo modny i można przypuszczać, że trend ten będzie się utrzymywał w kolejnych dekadach. To efekt powrotu do tkanin naturalnych, które powoli wypierają modne do niedawna poliestry.

Nowoczesne, wygodne siedzisko – jak wybrać odpowiedni rodzaj fotela na popołudniowy relaks?

Chociaż fotel z definicji jest siedziskiem, to nader często zdarza się, że ucinamy sobie w nim poobiednią drzemkę. Rzadko jest to rzecz zamierzona, najczęściej po prostu zasypiamy w trakcie oglądania filmu lub czytania książki. Jeśli wiemy, że mamy taki zwyczaj, nie ma sensu z tym walczyć. Zamiast tego lepiej wybrać wygodny, rozłożysty i miękki fotel, w którym bez problemu będziemy mogli zasnąć. Dobrym wyborem będzie fotel uszak lub fotel o bardzo szerokich, wyściełanych poręczach. Innym wyjściem jest ustawienie obok fotela pufy w charakterze podnóżka, albo zakup szezlonga

Fotel uszak jako prawdziwy hit! Do jakich salonów pasują fotele uszaki z podnóżkiem?

Fotele uszaki przeżywają prawdziwy renesans. Znane są z drugiej połowy ubiegłego wieku, kiedy świeciły największe triumfy. Uszak to fotel z wykończeniem górnej części oparcia w formie ustawionych pod kątem prostym skrzydełek (uszów). Takie fotele mają wysokie zagłówki, a uszy mogą być dodatkową podporą dla głowy.

Uszaki sprawdzają się w salonach w stylu nowojorskim i glamour, tam też są najczęściej widywane. Ustawienie przy nich podnóżków czyni je idealnymi fotelami na poobiedni relaks.