SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

ŚWIECE

Strona
na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
pachnące dekoracje

Świece są często i chętnie wykorzystywane jako dekoracyjny dodatek. Sięgamy po nie w chwilach ważnych, uroczystych, intymnych, ale też często dla przyjemności i urozmaicenia codzienności. Ustawiamy je w widocznych miejscach, by zdobiły, delektujemy się ich zapachem.

Dlaczego warto palić świece

Niegdyś palenie świec było sposobem na doświetlenie wnętrza. Dziś, gdy mamy dostęp do elektryczności, nie musimy w ten sposób rozpraszać mroków nocy. Wydawałoby się, że świece mogą odejść do lamusa. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? Bo świeca to coś więcej niż tylko światło. Jej blask wprowadza do domu przytulną, intymną atmosferę, pozwala się zrelaksować, oczyścić myśli, odpocząć. Świece z naturalnych wosków mają jeszcze jedną ważną zaletę – jonizują powietrze, które staje się zdrowsze, a przez to i my czujemy się lepiej. Świece zapalane są wówczas, gdy zachodzi potrzeba podkreślenia powagi chwili, nadania jej uroczystej rangi. Jednak śmiało można sięgnąć po nie w zwykły dzień, ot tak, dla przyjemności. Świece bowiem to coś więcej niż dekoracja. To sposób na uczynienie powszedniego dnia wyjątkowym. Magia świec nie ma sobie równych.

Jak dobrać świece do domu

Świece ustawiane są w widocznym miejscu w domu, więc powinny tworzyć spójną aranżację kolorystyczną z innymi dodatkami. Jeśli inne dodatki utrzymane są w określonej kolorystyce, takie same powinny być też świece. W My Honey Home oferujemy bardzo duży wybór świec w wielu kolorach. Na szczególną uwagę zasługują świece dekoracyjne z kolekcji Lene Bjerre – wysokie, niskie, smukłe, szerokie, jednokolorowe i marble – tu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Do minimalistycznie urządzonych wnętrz polecamy świece dekoracyjne w odcieniach bieli, szarości lub czerni. Tu dobrze sprawdzą się też wszystkie świece jednokolorowe. We wnętrzach w stylu boho, glamour, urban jungle czy vintage można ustawić świece wielokolorowe, np. oryginalne marble lub świece z wytłoczonym motywem dekoracyjnym. Również takie świece można znaleźć w kolekcji Lene Bjerre. Wybierając świecę do domu, warto sprawdzić jej czas spalania. W naszym sklepie można znaleźć świece dekoracyjne, które palą się ponad sześćdziesiąt godzin.

Świece zapachowe – znajdź swój zapach

Mogłoby się wydawać, że światło świecy robi dużo dobrego dla domu i więcej nie można oczekiwać. Otóż można. Świece zapachowe to połączenie przyjemności płynącej z rozproszonego blasku z doznaniami zapachowymi. Tworząc naszą kolekcję świec, postaraliśmy się, by znalazły się w niej świece o bardzo różnorodnych zapachach. Wiemy, że każdy ma prawo do swoich upodobań, dlatego nie narzucamy określonej linii zapachowej. Mamy świece pachnące owocami, kwiatami, ale też zapachami orientu czy bardzo wyrazistymi nutami piżmowymi. Polecamy francuskie zapachy zamknięte w świecach Côté Noire czy subtelne aromaty Stoneglow. Oba pakowane w eleganckie, stylowe pudełka, ozdobione emblematem firmy. Doskonale nadają się na prezent!

Kiedy warto zapalić świece zapachowe

Dobrym pomysłem jest zapalenie świecy zapachowej w upalny wieczór. Wbrew pozorom w domu nie zrobi się cieplej, natomiast zapach będzie bardzo mocno wyczuwalny. A może aromatyczna kąpiel przy blasku świec lub kolacja nie tylko we dwoje, ale za to bardzo nastrojowa - tak, to kochamy. Świece zapachowe, pachnące kwiaty i ozdobne szklane pudełka ze świecą w środku, które po wypaleniu mogą służyć jako piękne naczynia na biżuterię i domowe bibeloty - czar, szarm i szyk na codzień i od święta. Ważny detal w każdym wnętrzu.