SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

ZASŁONY

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
STYLOWA PRZYTULNOŚĆ - MODNE ZASŁONY

Zasłony to część dekoracyjna okien, balkonów, tarasów oraz wszelkich pomieszczeń. Dobrze dobrana zasłona zniweluje wszelkie niedoskonałości bądź wyeksponuje jeszcze bardziej daną przestrzeń.

Zasłony, które dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu – jak dobrać materiał i strukturę zasłon do stylu wnętrza?

Gdy chcemy wybrać zasłony do każdego pomieszczenia, to musimy zastanowić się, jakie one mają być konkretnie. Wszystko zależy od aranżacji danego wnętrza i miejsca, w którym mają one się znaleźć. Jak wiadomo inne zasłony będziemy mieć w sypialni, a również inne w salonie. Należy zadać sobie pytanie, czy dobieramy dodatki pod zasłony czy zasłony dopasowujemy je do już urządzonego pomieszczenia. Dobrze dobrane zasłony będą dodawać stylu i szyku.

Jeśli chodzi o materiał oraz strukturę zasłon, to wszystko zależy, w jakim kierunku będziemy się poruszać. Czy ma to być, np. styl boho, czy może nowoczesny. Oczywiście można też skontrastować styl do zasłon lub na odwrót. Musimy również wiedzieć, na jakim zależy nam materiale i strukturze. Wyróżniamy trzy rodzaje zasłon: dekoracyjne, panelowe oraz zaciemniające. Rodzaje dostepnych materiałów to np. żakard, woal, tiul, organza oraz szyfon. Gdy chcemy, żeby nie wiało od okien czy balkonów, to wybieramy zasłonę grubszą oraz cięższą. Analogicznie, gdy chcemy zasłonę cieńszą i bardziej zwiewną, to wybierzemy, np. z tiulu.

Zasłony do salonu: eleganckie zasłony, idealne do nowoczesnego wnętrza

Przy wyborze eleganckich zasłon do salonu będziemy sugerować się wystrojem nowoczesnego wnętrza. Modnymi zasłonami są takie w minimalistyczne wzory jak, np. w kolorze białym z geometrycznymi wzorami lub liśćmi paproci. Kolejnym rozwiązaniem są piękne, jednokolorowe zasłony. Są również osoby, które wolą mocniejsze akcenty, wtedy idealne będą eleganckie zasłony w ciemniejszych odcieniach. Żeby zasłony nie wyglądały zbyt zwyczajnie, można zastosować chwosty i sznury.

Zasłony lniane – powrót do natury. Lniane materiały, który dodają lekkości wnętrzu

Zasłony lniane będą pasowały do każdego wnętrza nowoczesnego lub klasycznego. Takie zasłony są lekkie oraz przewiewne. Pełnią funkcję ochronną przed szkodliwym promieniowaniem UV czy zimnem. Takie zasłony będą idealne dla alergików, ponieważ nie zbierają żadnych zanieczyszczeń. Innym lnianym dodatkiem w mieszkaniu mogą być pled lub inne tekstylia jak poduszka, zasłona lub obrus. 

Zasłony welurowe - prywatność i ochrona przed światłem w stylowym wydaniu

Zasłony welurowe kojarzą się nam z filmami historycznymi o królach, który posiadali w zamkach wspomniane zasłony. Każdemu kojarzyły się z bogactwem oraz przepychem, z kolei biedniejszych nie było na nie stać. Niektórzy oprócz zasłon kojarzą również sofy i kanapy welurowe. W dzisiejszych czasach takie ekskluzywne zasłony może mieć praktycznie każdy. Takie zasłony sprawią idealne zaciemnienie wnętrza, są z grubego materiału, więc od razu w pomieszczeniu będzie cieplej. Na rynku można znaleźć wiele kolorów oraz przykładowych aranżacji, na których można się wzorować.

Zasłony do sypialni, które dodadzą ciepła, komfortu i elegancji

Zasłony na okna do sypialni mają być przede wszystkim zaciemniające, aby zniwelować światło z zewnątrz. Najlepiej, aby takie zasłony wpasowywały się w wystrój sypialni. Kolejnym atutem założenia w sypialni takich zasłon jest prywatność. Przez takie zasłony nic nie będzie widać z zewnątrz. Gdy chcemy optycznie zmniejszyć lub zwiększyć pokój, to również można to zrobić za pomocą zasłon. Dobrze dobrana zasłona wypełni pokój i sprawi, że będzie on wyglądał idealnie. Leżąc na łóżku sypialnianym w takim przygotowanej atmosferze, można wyciszyć się odpowiednio przed snem.