SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

Tapety w motywy roślinne

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
najmodniejsze trendy we wnętrzarstwie - kwiaty, liście i inne żywe wzory tapet

Tapety ścienne w motywy roślinne w sklepie My Honey Home

Szukasz nietuzinkowej, wielkoformatowej dekoracji na ścianę? Sprawdź nasze tapety z motywami roślinnymi!

Aranżacje zaczerpnięte wprost z natury - wzory roślinne

W ostatnich latach w trendach w dekoracji wnętrz widać wyraźny powrót do natury. Rezygnujemy z syntetycznych materiałów na rzecz szkła, kamienia i drewna. Motywy roślinne pojawiają się na grafikach naściennych, obrazach i tapetach, które przeżywają prawdziwy renesans. To już nie słabej jakości tapety papierowe, ale nowoczesne dekoracje ścienne, które zachowają ponadczasowy wygląd przez wiele lat. Wzory roślinne na tapetach, dzięki różnorodności stylistycznej i kolorystycznej, są bardzo uniwersalne. Praktycznie nie ma wnętrza, do którego by nie pasowały.


Jak wybrać odpowiednią tapetę w kwiaty do ożywienia wnętrza?

Wybór tapety w kwiaty, która nie tylko pięknie udekoruje, ale też ożywi wnętrze, warto poprzedzić dokładnym przemyśleniem, jakiego efektu oczekujemy. Jeśli chcemy wytapetować tylko jedną ścianę, dobrym wyborem będzie tapeta w duże, wyraziste i bardzo kolorowe kwiaty, na przykład egzotyczne. Jeśli jednak chcemy pokryć tapetą wszystkie ściany, lepiej sprawdzi się drobny wzór o zdecydowanym kolorze. W każdym przypadku kolorystyka tapety musi współgrać z innymi dodatkami we wnętrzu – meblami, podłogą, oświetleniem, ceramiką, a nawet kwiatami na parapetach. Jeśli na co dzień hodujemy kaktusy, warto poszukać tapet, które przedstawią właśnie kwitnące sukulenty.

Tapety w motywy kwiatowe doskonale sprawdzą się w salonie, sypialni i kuchni.

Tapety w roślinne wzory –- powiew świeżej atmosfery do surowego wnętrza

Tapety ścienne przedstawiające motywy roślinne (nie tylko tapety w kwiaty) to bardzo dobry wybór do wnętrz urządzonych dość surowo i minimalistycznie. Uwidoczniony na tapecie akcent roślinny sprawi, że nawet pomieszczenie zaaranżowane bardzo surowo nabierze nieco złagodzonego wyglądu. Sam motyw roślinny na tapecie może przybrać różnorakie oblicze, począwszy od bardzo realistycznie przestawionych drzew, krzewów i roślin, aż do ich nieco mozaikowej wariacji. Kolorystyka tapet z motywami kwiatowymi i roślinnymi także nie jest oczywista. Chociaż oczekujemy przede wszystkim zieleni, takie tapety można kupić w bardzo wielu kolorach, od wiernie odwzorowanych zieleni, poprzez szarości, sepię i dość swobodne potraktowanie barw. Tym samym wybierając tapetę w motywy roślinne, nie jesteśmy skazani na urządzenie wnętrza w odcieniach zieleni. Tak naprawdę może być ono urządzone niemal dowolnie. Ważne, by tapeta współgrała wizualnie z aranżacją wnętrza.


Jakie kwiaty i tropikalne motywy dodadzą wnętrzu charakteru: monstery, palmy czy las?

Tapety z motywami roślinnymi dobrze sprawdzają się nie tylko we wnętrzach urządzonych w stylu urban jungle. Co ciekawe, takie tapety dobrze sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, urządzonych z gustem, ale bez krzykliwego przepychu. Tu warto polecić tapety marki Anna French przedstawiające liście monstery – są nienachalne, doskonale wpisują się we wnętrza urządzone z dyskretną elegancją.

Tapety przedstawiające las najczęściej służą do udekorowania jednej ściany, ale nie jest to regułą. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć – jeśli stawiamy na styl urban jungle, leśne tapety można położyć na wszystkich ścianach. W sypialni tapeta z motywem leśnym lepiej sprawdzi się na jednej ścianie, na przykład tej naprzeciwko łóżka.

Podobnie przedstawia się kwestia tapet w palmy lub liście palmowe. To dekoracja wyraźnie nawiązująca do klimatów tropikalnych. Można ją wykorzystać, aranżując wnętrza nawiązujące do stylów egzotycznych, eko, boho. Przy tapetach w palmy dobrze zaprezentują się bogato kwitnące rośliny naturalne lub sztuczne.