SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

FARGOTEX

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
Producent: FARGOTEX

FARGOTEX - My Honey Home

Historia Fargotex Group rozpoczyna się w roku 1999. Schyłek XX wieku okazał się kluczowym momentem dla branży tekstylnej. Fargotex Group to szeroka oferta tkanin obiciowych i dywanowych. Wszystkie łączy unikalna estetyka, modne wzornictwo i wysoka jakość tkania.

Fargotex – tkaniny obiciowe

W ofercie Fargotex Group można znaleźć bardzo duży wybór tkanin obiciowych, od popularnych dzianin, przez welwet, tkaniny szenilowe, flok aż po eko skórę. Wszystkie łączy ponadczasowe wzornictwo i kolorystyka, którą bez trudu uda się dopasować do każdego wnętrza. Współpraca z Maciejem Zieniem zaowocowała powstaniem tkanin o unikalnym designie, prostych, ale niebanalnych. Tkaniny obiciowe zaprojektowane przez Macieja Zienia doskonale wpiszą się zarówno w bogato zdobione wnętrza w stylu glamour czy boho, jak i te stworzone w minimalistycznym stylu skandynawskim.

Warto podkreślić, że tkaniny obiciowe Fargotex są łatwe w czyszczeniu i trudnopalne. Ponadto są zabezpieczone przed całkowitym wchłanianiem wody, co w praktyce przekłada się na ich zwiększoną plamoodporność. Przy tym są przyjazne środowisku i zwierzętom.

Fargotex – tkaniny dekoracyjne

Szerokie możliwości ich zastosowania są porównywalne do bogatej oferty wzornictwa i kolorystyki. W ofercie tkanin dekoracyjnych firmy Fargotex bez trudu znajdziemy te, z których uszyjemy firany bądź zasłony, ale też poduszki, narzuty, a nawet obrusy. Dzięki temu bez trudu uda się stworzyć spójną i jednolitą aranżację wnętrza. Tkaniny dekoracyjne Fargotex doskonale sprawdzą się jako baza do stworzenia dodatków dekoracyjnych, którymi przyozdobimy wnętrze.

Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja tkanin firanowych Fargotex, w której można znaleźć dużo tkanin kolorowych i dekorowanych. Tym samym firma podkreśla, jak ważne są dla niej aktualne trendy modowe. Kolorowe firanki są bowiem hitem ostatnich lat.

Fargotex – dywany

Kolekcja tkanin dekoracyjnych nie byłaby pełna, gdyby w ofercie firmy Fargotex zabrakło dywanów. To one są zwieńczeniem domowych dekoracji. Chociaż położone najniżej, odgrywają bardzo ważną funkcję, nie tylko praktyczną, ale też estetyczną. Dobry dywan powinien być odporny na odkształcenia i wycieranie, ponadto powinien być po prostu ładny. I takie też są dywany oferowane przez Fargotex. Wysoka jakość tkania idzie w parze z modnym designem, a zastosowane uniwersalne, lekko przydymione kolory, pozwalają stworzyć we wnętrzach przytulną atmosferę. Tkane są między innymi z najwyższej jakości wełny pochodzącej z Nepalu i Nowej Zelandii, dzięki czemu są miękkie i wręcz zapraszają, by zanurzyć w nich gołe stopy.

Szeroka oferta dywanów firmy Fargotex uwzględnia też dywany tkane ręcznie w Indiach. Są nie tylko piękne i dobre gatunkowo, ale też unikalne. To propozycja dla osób, które cenią sobie zindywidualizowaną aranżację wnętrza. Ręcznie tkane dywany są niepowtarzalne zarówno pod względem wzornictwa, jak i kolorystyki.

Fargotex dziś

Dwudziestoletnia historia firmy to czas ogromnych zmian. Niegdyś lokalny dostawca dziś stał się cenionym i wiodącym producentem tkanin w Polsce i za granicą. Współpraca z dekoratorami wnętrz, pasjonatami mody i fachowcami w branży tekstylnej pozwoliła na stworzenie rozpoznawalnej marki, która cały czas się rozwija. Dziś Fargotex to coś więcej niż tkaniny. To symbol klasy, stylu i bardzo wysokiej jakości.