SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

LUSTRA

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
szyk, styl, klasa

Lustra – niegdyś wieszane na ścianach głównie ze względu na zastosowanie praktyczne, coraz częściej są elementem dekoracyjnym. Rozświetlają i optycznie powiększają wnętrza, wprowadzają klimat glamour, nadają stylu i klasy.

Jak dobrać lustro do wnętrza

Tradycyjnym miejscem lustra do niedawna były przedpokój i łazienka. Z oczywistych powodów wieszamy lustra właśnie w tych miejscach. Ich praktyczna funkcja jest nie do przecenienia. Jednak lustro to nie tylko szkło użytkowe, bez którego trudno wyobrazić sobie dom. To także sposób na stworzenie w salonie bądź sypialni ciekawej aranżacji, wyczarowanie klimatu miejsca wyjątkowego, stylowego, jedynego w swoim rodzaju. Wielkość lustra najlepiej jest dobrać do miejsca na ścianie. Powinno zajmować znaczną jego część, ale nie przytłaczać swoim rozmiarem. Jeśli chodzi o kształt, to tu możliwości są wręcz nieograniczone. Sporo zależy od ogólnej aranżacji wnętrza. Warto dobrać kształt lustra do kształtu innych dodatków, stołu, mozaiki podłogowej itp. Istotne jest, by aranżacja stanowiła zwartą całość. Jeśli lustro ma pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną, nie musi być jedną taflą. Ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie na ścianie kilku pojedynczych luster, które razem tworzą kompletny wzór. W naszym sklepie mamy spory wybór takich luster marki Eichholtz. Polecamy też uwadze klientów potrójne lustro z naszej autorskiej kolekcji My Honey Home.

Gdzie powiesić lustro

Miejsce, w którym zawiśnie lustro, powinno być wybrane bardzo starannie. Tylko wtedy będzie zdobiło, a nie szpeciło. Najczęściej wiesza się lustra na ścianie nad komodą, kominkiem lub kanapą. To dość oczywiste rozwiązanie podyktowane jest faktem, iż to tam znajdują się fragmenty pustej ściany. To rozwiązanie ze wszech miar słuszne, ale pod kilkoma warunkami. Lustra z zasady nie wiesza się naprzeciwko okna. Takie rozwiązanie wbrew pozorom nie zapewni efektu doświetlenia wnętrza. Nie powinno się także wieszać lustra na krótszych ścianach. Ten zabieg sprawi, że pomieszczenie wyda się jeszcze węższe. Natomiast powieszenie lustra na długiej ścianie jest jak najbardziej na miejscu, w ten sposób optycznie powiększymy wnętrze. Dobrym miejscem na lustro jest ściana prostopadła do okna. W ostatnich latach furorę robią lustra stojące na podłodze. Oczywiście ich ustawienie wymaga odpowiednio dużego pomieszczenia, bo lustra te mają bez mała rozmiar drzwi. Ich mniejszą wersją są lustra stojące na kominkach czy toaletkach. Wiele takich luster, ustawionych na podstawkach, można znaleźć w naszym sklepie. To między innymi lustra kosmetyczne, przydatne zwłaszcza kobietom.

Lustra o fantazyjnych kształtach w My Honey Home

Nasza kolekcja luster to nie tylko gładkie powierzchnie szklane o regularnych kształtach. Wiemy, jak ważne we wnętrzach są oryginalne designerskie dodatki, dlatego postaraliśmy się, by nie zabrakło ich w naszym sklepie. Bardzo interesująco prezentują się między innymi potrójne lustra z kolekcji Gold Finisch czy oryginalne w kształtach lustra Eichholtz. Polecamy też lustra w grubych ramach, idealne do wnętrz New York, glamour czy stylowych francuskich. Dla tych, którzy stawiają na minimalistyczny wystrój wnętrz też mamy coś odpowiedniego – delikatnie oprawione lustra marki Côté Table lub lustra z naszej kolekcji My Honey Home.