SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

KARAFKI / SŁOJE / NACZYNIA

Strona
na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
Podawanie i dekoracje stołu to coś więcej ...

Naczynia szklane, słoje i karafki do serwowania w sklepie My Honey Home

Jeśli uwielbiasz organizować przyjęcia albo podawać niedzielny obiad z klasą, niczym w renomowanej restauracji, nasz sklep przygotował dla Ciebie prawdziwą gratkę! Wybierz elegancką karafkę na wino lub inne napoje.

Naczynie do serwowania napojów. Karafki na wodę i alkohol ‒ szklane oraz kryształowe

Gustowne karafki są ozdobą każdego stołu. Wybór odpowiedniej nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Rodzaj karafki wyznacza typ trunku, a nie wystrój jadalni czy gust pani domu. Warto zapamiętać jedną zasadę ‒ im bardziej ekskluzywny wygląd naczynia, tym nalewany z niego trunek bardziej luksusowy. Zgodnie z tą regułą szklane karafki są idealne do napojów chłodzących i lekkiego białego wina, a kryształowe do najdroższych alkoholi, np. whisky i brandy.

Napoje chłodzące podawane podczas każdego przyjęcia ‒ elegancki akcent na stole

Wysoka i smukła karafka na soki, lemoniadę czy wodę może być traktowana jako wysmakowana alternatywa dla dzbanka. Karafka tego typu bywa zamykana korkiem, wykonana z gładkiego szkła lub ze zdobieniami, przezroczysta bądź kolorowa. Podbijesz serca gości, podając w niej wodę z plastrami ogórków i listkami mięty, domową lemoniadę czy świeżo wyciskany sok z czerwonych pomarańczy. Serwując jednocześnie napoje wyskokowe i chłodzące, zdecyduj się na podanie tych drugich w dzbanku. W naszej ofercie znajdziesz dzbanek francuskiej marki Cote Table z grubego szkła albo przyciągający wzrok ponad 2-litrowy dzbanek Cygne o smukłej linii.

Wybierając nowoczesną szklaną karafkę, sprawdź pojemność i wielkość karafki

Mnogość kształtów, grubości ścianek i dna karafek przyprawiają o zawrót głowy. Trudno ocenić „na oko” pojemność danego naczynia, dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź informacje od producenta. Jeśli chcesz uzupełnić zastawę o elegancką karafkę do whisky, pamiętaj, że w dobrym tonie jest jej tylko częściowe wypełnienie. Eleganckie karafki kryształowe na droższe alkohole są często zamykane dekoracyjnym korkiem, dlatego upewnij się co do wysokości wybranego modelu, aby zmieścił się np. w domowym barku.

W czym podać i jak chłodzić odpowiednio wino oraz inne napoje

Serwowanie alkoholi w eleganckiej karafce to znacznie lepsze rozwiązanie niż ustawianie na stole butelki z winem, wódką czy whisky. Co szczególnie ważne, przed podaniem wina należy je odpowiednio schłodzić ‒ czerwone do temperatury 13-18°C, a białe ‒ do 8-12°C. W naszym sklepie znajdziesz coolery, m.in. znanej marki Eichholtz, na 1, 3, a nawet 7 butelek.

Niezwykle istotne jest również to, w jakim naczyniu podane zostaną trunki procentowe. Karafki na wino czerwone, tzw. dekantery, mają szerokie, płaskie dno i szyjkę zwężoną pośrodku. Białe wino należy z kolei serwować w wysokich naczyniach, najlepiej zamykanych na korek, który wydłuża jego świeżość. Wódkę serwuje się w szklanych lub kryształowych karafkach z grubym dnem i solidnym zamknięciem, chroniącym napój wyskokowy przez zwietrzeniem. Z kolei karafka do nalewki lub likieru może mieć różne kształty i wielkości: od prostej buteleczki z korkiem, przez niewielkie kryształowe naczynie, po dzbanuszek na słodkie alkohole zamykany ozdobną zatyczką.

Szklane elementy zastaw stołowych ‒ wybierz gustownie i wykwintnie do Twojej jadalni

Jeśli dopiero kompletujesz lub po prostu uzupełniasz elegancką zastawę stołową, spójrz na bogatą ofertę My Honey Home. Słój na oliwki świetnie komponuje się z deską serów i winem podanym np. w karafce szklanej z grawerem, a niewielkie karafki na oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia i świeże oliwy smakowe warto podać choćby do francuskiej bagietki. Jakie eleganckie elementy na stół mogą jeszcze przykuć Twoją uwagę? W swojej jadalni warto mieć: szklany słój albo podwójną miseczkę na drobne przekąski, sosierkę, szklane patery czy solniczkę i pieprzniczkę ze szkła.