SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

DONICZKI

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
eleganckie dodatki do Twojego wnętrza

Stylowe doniczki i osłonki Twoim domu - My Honey Home

Doniczka to coś więcej niż pojemnik na rośliny domowe i ogrodowe. To stylowa dekoracja, która nadaje wnętrzu niepowtarzalnego sznytu. Zobacz, jakie doniczki dla Ciebie przygotowaliśmy.

Doniczki do domu, ogrodu, na taras – różne rozmiary w modnych kolorach

Doniczka jest przedmiotem użytkowym, co nie znaczy, że nie może być stylową dekoracją w domu, na tarasie lub w ogrodzie. To, jakiej doniczki użyjemy, będzie miało niemały wpływ na odbiór dekoracji roślinnych jako całości. Warto też zwrócić uwagę na same rośliny – stylowa dekoracja glamour lepiej pasuje do okazałych roślin egzotycznych niż ascetycznych kaktusów.

W naszym sklepie oferujemy bardzo duży wybór doniczek w różnych rozmiarach (to ważne, bo od rozmiaru doniczki po części zależy wielkość rośliny) oraz kolorach. Staramy się tak komponować ofertę, by nasze doniczki pasowały do wnętrz w różnych stylach.

Białe, czarne oraz srebrne doniczki w niesamowitych fakturach

Czy doniczka musi być gładka? Niekoniecznie, a wręcz wcale nie. Oryginalne faktury doniczek to dodatkowa dekoracja, która sprawdzi się we wnętrzach urządzonych mniej minimalistycznie. Białe i czarne doniczki pasują nie tylko do wnętrz monochromatycznych. Da się je wykorzystać praktycznie w każdej aranżacji. Będą też doskonałym wyborem na taras lub do ogrodu.

Srebrne doniczki naturalnie kojarzą się z dekoracjami w stylu glamour. Słusznie, ale dobrze jest nie zamykać się na inne rozwiązania. Srebrna doniczka we wnętrzu w stylu boho też będzie jak najbardziej na miejscu.

Ustawienie doniczek zależy od wymogów roślin. Nie wszystkie muszą stać na parapecie. Dobrym wyborem są też komody i konsole, zwłaszcza dla roślin cieniolubnych. Sprawdza się też stojak na doniczkę, jeśli chcemy ustawić ją w miejscu, w którym nie zmieści się większy mebel.

Wzorzyste doniczki do sadzenia roślin - nadaj blasku Twojemu wnętrzu

Wzorzyste doniczki do wnętrz to sposób na ich ożywienie i urozmaicenie dekoracji. Sprawdzą się nawet we wnętrzach urządzonych minimalistycznie, np. w salonie skandynawskim.

Jeśli szukamy sposobu na ujednolicenie kwiatowych dekoracji, a z jakiegoś powodu nie chcemy przesadzać kwiatków (nie wszystkie to lubią), warto sięgnąć po osłonki na doniczki. To uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu można np. sprawić wrażenie, że wszystkie doniczki są tej samej wielkości, co na pewno przełoży się na ich wizualny odbiór. Osłonki na doniczki to też sposób na częstą zmianę aranżacji. Można mieć kilka kompletów i okresowo je wymieniać.

Eleganckie doniczki do wnętrza w stylu glamour oraz New York

Czym powinna się charakteryzować elegancka doniczka do ekskluzywnego wnętrza? Przede wszystkim powinna pasować do innych dekoracji. Wazy, misy, patery, świece, ramki, ozdobne szkatułki, pudełka, kosze i inne ozdoby powinny być tak dobrane, by razem tworzyć stylową i spójną kompozycję. Do dekoracyjnych dodatków zaliczają się także doniczki klasyczne i doniczki na nogach. Nie mogą być w opozycji do innych dodatków, bo zwyczajnie nie będą pasowały.

Doniczki na zewnątrz - taras oraz balkon pięknie ozdobiony

Donice ogrodowe i donice balkonowe z reguły są większe niż doniczka na zioła lub małe kwiatki ustawiane na parapecie. Wynika to między innymi ze specyfiki roślin ogrodowych oraz miejsca, jakie możemy im zapewnić. Na balkonach, tarasach i w ogrodach rośliny mogą rozkwitać bujniej. To po części efekt lepszego nasłonecznienia, po części naszych wyborów.

W każdym przypadku warto zadbać o taki dobór roślin, taras lub balkon stały się namiastką prawdziwego ogrodu. Miejscem, w którym będziemy z przyjemnością odpoczywać. Tu dobrze sprawdzą się wszelkie rośliny pnące oraz małe drzewka, np. cytrusy.