SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

Dekoracja stołu na Wielkanoc: 9 stylowych propozycji z nowoczesnym sznytem

Poniedziałek, 27 lutego, 2023 09:12

Przy każdych świętach czy to wielkanocnych, czy bożonarodzeniowych ogarnia nas szał związany z zakupami, prezentami oraz dekoracjami. Wielu z nas zależy na różnorodnych ozdobach, aby nasz dom z roku na rok nie wyglądał tak samo.

Wielkanocne inspiracje: stwórz niepowtarzalną atmosferę nieoczywistymi dodatkami

Wybór ciekawych ozdób wielkanocnych w sklepach, jak i w internecie jest przeogromny. Jeśli nie wiemy, jak urządzić nasz wystrój, to w internecie znajdziemy pięć sposobów na ożywienie wnętrz. Niektórzy chcą też wykazać się kreatywnością, więc wykonują samodzielnie dekoracje wielkanocne. Dużo nowoczesnych ozdób wielkanocnych można przygotować z żywych kwiatów, np. bazi lub roślin sezonowych jak żonkile, złoty deszcz czy tulipany. Te najpiękniejsze dekoracje świąteczne będą dopełnieniem wnętrza. Oprócz tego, gdy nie mamy dostępu do takich roślin, możemy wykorzystać sztuczne kwiaty. Ponadto skoro to Wielkanoc, w większości głównym motywem będą jajka. Zrobimy własnoręczne dekoracje takie jak: flowerboxy, wianki, stroiki bądź las w szkle. Wiele pomysłów znajdziemy również na pisanki: od pomalowania ich, przyklejenia do nich różnych elementów, po koronkowe koszulki na jajka.

wielkanocna zastawa stołowa

Dekoracja stołu wielkanocnego: jak zaprezentować swój styl w 9 niebanalnych propozycjach?

Dekoracja stołu wielkanocnego będzie istotna przy śniadaniu oraz obiedzie. Całe rodziny zasiadają wspólnie przy świątecznym stole. Przy nowoczesnej dekoracji stołu sprawdzą się takie rzeczy jak:

  1. odświętny obrus z piękną serwetą,

  2. zastawa stołowa wraz ze sztućcami,

  3. misy z jedzeniem na święconkę,

  4. piękne serwetki,

  5. wazon z kwiatami,

  6. świece,

  7. inne dekoracje wielkanocne w szkle,

  8. drzewka i kule bukszpanowe,

  9. wazy oraz naczynia dekoracyjne.

Nowoczesne ozdoby wielkanocne: jak udekorować jadalnię w stylu klasycznym, nowoczesnym oraz hampton?

Jak udekorować stół wielkanocny oraz jadalnię w stylu klasycznym? Otóż będziemy stawiać tu na biel. Zadbamy o biały obrus, na niego położymy serwetę lub bieżnik również w jakimś jasnym kolorze, jak beż lub ecru. Wyciągniemy z szafy nasz specjalny porcelanowy serwis obiadowyTen styl zawsze będzie odpowiedni dla osób, które nie lubią częstych zmian, ponieważ jest uniwersalny. Nowoczesne ozdoby wielkanocne, których tutaj użyjemy, powinny być w jasnych barwach. Na meblach ustawmy wazony z kwiatami oraz świeczniki.

Styl nowoczesny będzie charakteryzował się minimalizmem, prostotą oraz funkcjonalnością. Skupimy się przede wszystkim na żywych kwiatach, bo to okres wiosenny, więc akurat będzie ich pod dostatkiem. Pomyślmy nad doborem kolorystycznym, więc wybierzmy z dwa czy trzy kolory, na których oprzemy stylizację stołu oraz jadalni. Możemy wybrać kolory pastelowe lub odcienie zieleni. W stylu nowoczesnym mamy większe pole do popisu. Na stole położymy zatem: pisanki, wydmuszki, stroik świąteczny albo świeczki w słoiku.

Nazwa styl hampton pochodzi od miasta Hamptons, leżącego nieopodal Nowego Jorku. To tam zapoczątkowano modę na ten wystrój wnętrz, na której stylizuje się cały świat. Charakteryzuje się kolorami morza, piasku, kamieni oraz drewna, czyli wszystkiego, czego dała nam natura. W tym stylu mamy odczuwać tak jakbyśmy sami stali nad morzem oraz patrzyli na te wszystkie otaczające nas piękne widoki. Tu również postawimy na naturalne rośliny, a ozdoby będą przede wszystkim białe, niebieskie lub w tych pomieszanych barwach.

Wielkanocne aranżacje stołu: jak w niebanalny sposób wykorzystać kwiaty, świece i ceramikę?

Dekoracja stołu wielkanocnego jest niezwykle ważna. Wiadomo święta obchodzimy co rok, a zależy nam, aby każdy był zadowolony oraz dobrze zapamiętał to ważne wydarzenie. Większość eleganckich ozdób świątecznych kojarzy nam się z pisankami, barankami, zajączkami bądź wydmuszkami. Są także inne najpiękniejsze dekoracje wielkanocne, które możemy wykorzystać na naszym stole. Z kwiatów możemy zrobić ekstra stroik wielkanocny na stół, a świece lub rzeżuchę dać do szklanego słoika. Ponadto jeśli mamy w domu figurki ceramiczne związane ze świętami, to również możemy je ustawić. Trzeba przemyśleć kompozycję i mądrze poukładać wszystko na stole, aby nie było nie zrobił się chaos.

Jak zestawić kolory, faktury i tekstury? Najpiękniejsze obrusy i serwety w nowej odsłonie

Obrusy oraz serwety wielkanocne kojarzą nam się z budzącą się wiosną. Kolory, jakie będą królowały, to jasne, pastelowe odcienie czy biel z wyhaftowanymi elementami świątecznymi, np. kwiatami, palmami, pisankami, barankami lub zajączkami. Jeśli położymy biały obrus na stół, to aby nie stało się to zbyt nudne, na niego ułóżmy jeszcze ładną serwetę, np. w tulipany.

stół wielkanocny

Stół Wielkanocny: dekoracje, które stworzą niezapomnianą atmosferę i zachwycą twoich gości

Najlepsze dekoracje, to takie, które wykonamy sami, bo wkładamy całe swoje serce w pracę. Z roku na rok również w sklepach znajdziemy wiele nowości świątecznych. Jednymi z najlepszych są nowoczesne dekoracje wielkanocne w szkle takie jak stroiki oraz lasy wielkanocne w szklanym naczyniu. Ciekawe ozdoby wielkanocne, to także te z jajek, czyli pisanki lub wydmuszki.