Jakimi cechami wyróżnia się styl modern classic?


Modern classic to, dosłownie rzecz ujmując – nowoczesna klasyka, czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu. Ma być stylowo, elegancko, wygodnie i przytulnie. Jasne wnętrza z dużymi oknami mają nawiązywać do przestronnych pałacowych salonów. Przełamaniem wszechobecnej bieli są ciemne meble i dodatki w kolorze czerni, grafitu i granatu.


Głównym założeniem stylu modern classic jest stworzenie wnętrza ekskluzywnego, ale i bardzo wygodnego, tradycyjnego w odbiorze, spełniającego nowoczesne standardy.


Sypialnia w stylu modern classic


Wnętrza modern classic - przyjemne w dotyku materiały oraz stonowane kolory


Wygoda przede wszystkim, a więc sofy, kanapy, fotele, krzesła modern classic są miękkie i pikowane, najczęściej dobrym gatunkowo welurem. W ten sposób wnętrze jest dodatkowo wizualnie ocieplone, jednocześnie dostojne i domowe, przyjazne.


Kolorystyka mieszkania w stylu modern classic jest bardzo stonowana. Nie znajdziemy tu jaskrawej żółci, czerwieni, pomarańczy lub zieleni. Dominują kolory ziemi, a towarzyszy im granat i odcienie błękitu. Takie połączenia barw na tle białych ścian sprawiają, że wnętrza modern classic są niemym zaproszeniem do pozostania w nich na dłużej.


Nowoczesne metalowe meble i dodatki nadające blasku


Skoro to nowoczesna klasyka, nie można opierać aranżacji wnętrza wyłącznie na miękkich meblach obiciowych oraz drewnianych. We wnętrzach modern classic nie brak metalowych mebli, które delikatnie odbijają światło. To przede wszystkim stoliki kawowe i konsole ze szklanymi blatami, ale też stylowe etażerki.


Umiejętne łączenie mebli obiciowych z metalowym i jest bardzo ważne przy aranżowaniu pomieszczeń w stylu modern classic. Tych drugich powinno być mniej, tak by uwypuklić nawiązanie do klasycznych wnętrz z połowy XIX wieku.


Salon w stylu modern classic – postaw na wygodę, elegancję kanap i foteli


Salon w stylu modern classic to kwintesencja tego stylu. Długie, miękkie zasłony z lejącego weluru, miękkie obiciowe meble, puszyste dywany i nieduże nowoczesne akcenty dekoracyjne. Przede wszystkim jednak w salonie w stylu modern classic nie może zabraknąć wygodnych kanap i foteli, koniecznie tapicerowanych. Bez nich salon nie spełni założeń stylu modern classic.


Kanapy i sofy powinny być rozłożyste i bardzo miękkie. Jeśli chodzi o fotele, warto postawić na modne obecnie uszaki, czyli fotele z wysokimi oparciami i bocznymi zagłówkami.


Piękny salon w stylu modern classic


Wzbogać pokój o modne dodatki w stylu Modern Classic


Dekoracyjne dodatki, wykorzystywane w stylu modern classic, to te o klasycznym wyglądzie, ale wykonane z nowoczesnych materiałów. Mowa przede wszystkim o metalowych figurkach dekoracyjnych, nowoczesnych zegarach stylizowanych na stare, kryształowych wazonach i nowoczesnych żyrandolach. Lampa modern classic, zarówno wisząca, jak i stojąca, to tradycyjny kształt żyrandoli i opraw świetlnych z kryształkami, ale w nowoczesnym, lekkim wydaniu. Zamiast ciężkich drewnianych konstrukcji pojawiają się lekkie, z metalu.


Detale w kolorze złota i akcenty - z czym zestawiać meble w stylu modern Classic


W kuchni modern classic złote akcenty pojawią się przede wszystkim na meblach i przedmiotach użytkowych. To zarówno uchwyty szafek i szuflad, jak i ozdobne solniczki, pudełka, słoiczki ze złotymi przykrywkami.


Z kolei sypialnia w stylu modern classic, to bardzo przytulne wnętrze, w którym także znajdzie się miejsce na złote dodatki. Może to być na przykład podstawa lampki stojącej, złote sznury do przewiązywania zasłon, lustro w złoconej ramie.


Zasadniczo przy aranżowaniu wnętrz w stylu modern classic trzeba pamiętać o umiejętnym łączeniu wizualnie ciężkich mebli z lekkimi dodatkami. Dzięki temu wnętrze wydaje się bardziej przestronne i mniej przytłaczające.


Nowoczesna łazienka w stylu modern classic


Proponowane meble i dodatki do wnętrz w stylu Modern Classic


Sztandarowym meblem w stylu modern classic jest kanapa. Powinna być szeroka, głęboka, z pikowanym oparciem i szerokimi podłokietnikami. Wielkością powinna nawiązywać do rozłożystych mebli z przełomu XIX i XX wieku.


Dla zrównoważenia wnętrza przy tak wizualnie ciężkiej kanapie powinien stanąć lekki nowoczesny stolik ze szklanym blatem.


W salonie nie ma miejsca na pojemną szafę. Jej miejsce zajmie niewysoka komoda i oszklona etażerka.


Dużą rolę odgrywają stoliki boczne, wykorzystywane nie tylko w salonach, ale też w sypialniach i przedpokojach.


Garderoba w stylu modern classic


Dekoracyjne elementy wzornicze we wnętrzach Modern Classic


Styl modern classic nie stawia na gładkie meble i dodatki, chętnie wykorzystuje stylowe ornamenty art deco, szczególnie na dywanach i zasłonach. Mile widziane są także motywy etniczne, np. marokańska koniczyna oraz proste wzory geometryczne, wykorzystywane zwłaszcza na dużych powierzchniach.


Drobne dodatki dekoracyjne wykorzystują tradycyjne zdobienia w postaci motywów kwiatowych. Można je zobaczyć na wazonach, lampach, ceramice stołowej.