Udekoruj dom na święta - postaw na kwiaty i gustowne ozdoby świąteczne


Dekoracje świąteczne to coś więcej niż choinka obwieszona bombkami. Na pewno nie może jej zabraknąć, jeśli jednak chcemy, by w całym domu dawało się wyczuć świąteczną atmosferę, trzeba się trochę bardziej postarać. Świąteczne ozdoby powinny zagościć we wszystkich pomieszczeniach, także w kuchni i łazience.


Na parapetach warto ustawić świeże kwiaty – gwiazdy betlejemskie i grudniki. Mogą im towarzyszyć klasyczne ozdoby choinkowe, świąteczne szyszki, figurki bożonarodzeniowe. Podobne dekoracje świąteczne można ustawić w innych miejscach – na komodach, konsolach, stolikach bocznych, półkach. Ciekawą dekoracją są też prezentowe pudełka świąteczne rozłożone w różnych miejscach. Lepiej jednak nie kłaść ich pod choinką.


Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe


Jak rozplanować oświetlenie w nowym mieszkaniu?


Jeśli masz taką możliwość, zaplanuj oświetlenie nowego mieszkania z uwzględnieniem aranżacji świątecznych.


Samo oświetlenie mieszkania rządzi się określonymi zasadami. Wszystkie części mieszkania muszą być dobrze oświetlone, co nie znaczy, że we wszystkich musi się w tym samym czasie świecić światło.


W małych pomieszczeniach na ogół wystarczy górne oświetlenie – powinno być stylistycznie dopasowane do wystroju wnętrza. Kwestią wyboru pozostają ascetyczne lampy wiszące, okazałe żyrandole w stylu glamour i awangardowe konstrukcje z taśmami LED.


W dużych salonach warto wydzielić poszczególne strefy, które będą doświetlane osobno. Tu nie wystarczy jeden żyrandol, nawet jeśli będzie bardzo duży. W ruch na pewno pójdą lampy stojące i stołowe, kinkiety oraz reflektorki punktowe.


Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe


A jak w tym wszystkim znaleźć miejsce na świąteczną aranżację świetlną? To dość proste. Wystarczy zadbać o żarówki i taśmy LED, które mogą zmieniać barwę światła. Warto też zarezerwować miejsce na wiszącą dekorację świetlną i zadbać, by w pobliżu znalazło się źródło prądu.


Jak dobrać odpowiednią dekorację świąteczną wiszącą na ścianie


Duża i pusta ściana w salonie to idealne miejsce na świąteczną dekorację. Jej wygląd powinien dobrze korespondować ze stylem wnętrza. I to właściwie jedyne ograniczenie – reszta jest kwestią naszej wyobraźni i fantazji.


W ostatnich latach modne stało się dekorowanie ścian dwuwymiarowymi choinkami, girlandami, wieńcami, kurtynami świetlnymi. Szczególnie ten ostatni pomysł wart jest rozważenia. Rozświetlona ściana mrugająca setkami małych światełek wprowadzi do domu bardzo nastrojowy, świąteczny klimat.


Dekoracje bożonarodzeniowe na ścianę powinny wykorzystywać ozdoby kojarzące się ze świętami. Sprawdzą się kształty choinki, mikołaja, renifera.


Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe


Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe


Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie pełne blasku


Jak wyczarować świąteczny nastrój w mieszkaniu? Boże Narodzenie to czas, gdy wszystko lśni i takich też ozdób warto w tym okresie szukać. Nowoczesne ozdoby świąteczne bardzo mocno nawiązują do tradycji – dobrym przykładem są ręcznie malowane, bardzo duże szklane bombki. Warto też wziąć pod uwagę wszelkie dodatki w odcieniach srebra i złota, które mają zdolność odbijania światła. Świeczniki i wazony bożonarodzeniowe także powinny być odpowiednio wyeksponowane.


Ozdoby na krzesła w świątecznym wydaniu


Boże Narodzenie to czas, w którym można ubrać nie tylko choinkę, ale i… krzesło! Świąteczne ozdoby na krzesła prezentują się bardzo gustownie i to niezależnie od tego, czy postawimy na drobne stroki złożone zaledwie z kilku gałązek i bombek, czy też bardzo duże pokrowce w kształcie worka mikołaja, rogów renifera, bożonarodzeniowego wieńca. Za najbardziej minimalistyczną, ale bardzo stylową dekorację, trzeba uznać przyczepioną do oparcia krzesła gałązkę jemioły.


Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe


Przytulne dodatki do świątecznego salonu – dekoracje na Boże Narodzenie, które odmienią każdy pokój!


Boże Narodzenie przypada na okres zimowy, warto więc zadbać, by salon był urządzony nie tylko świątecznie, ale też przytulnie. Ciepłe koce, pledy, dekoracyjne poduszki z motywami świąt podkreślą uroczystą atmosferę, sprawiając jednocześnie, że zechcemy się w takim salonie zatrzymać na dłużej by odpocząć, poczytać książkę, napić się dobrej herbaty, spędzić czas z najbliższymi. O przytulną atmosferę dbają też kinkiety i małe lampki stołowe z kloszami w świątecznych kolorach.


Okno przystrojone na świąteczną tradycję


Wyjątkowe ozdoby bożonarodzeniowe nie powinny omijać okna. Skrzące się srebrem firanki, zasłony z motywami świątecznymi albo przeciwnie – gładkie czerwone, zielone lub złote, świecące figurki ustawione tak, by były widoczne na zewnątrz, to tylko niektóre pomysły na dekorację okna na święta.


Jeśli przy oknie jest szeroki parapet, można ułożyć na nim świąteczne poduszki.


Dekoracje świąteczne Bożonarodzeniowe


Ozdoby świąteczne na okno to też świecące girlandy i kotary – te same, które można powiesić na ścianie.


Ciekawe elementy i ozdoby świąteczne: świeczniki


Boże Narodzenie to czas, gdy chętnie zapalamy świece. Niegdyś ich miejsce było na choince, dziś zastąpiły je tam lampki elektryczne. Mimo to nie warto rezygnować ze świec, szczególnie gdy do dyspozycji mamy świąteczne świeczniki w kształcie szyszek, gałązek jemioły, choinek, bombek itp. Takie dekoracje dobrze sprawdzą się nie tylko wówczas, gdy świece są zapalone. Świeczniki same w sobie są tak piękne, że mogą stanowić dekorację świąteczną niezależnie od samych świec.


Świąteczni bohaterowie – przegląd figurek pasujących do świąt


Ceramika ozdobna to tradycyjna dekoracja w wielu domach, nie tylko na święta, ale właśnie w świątecznym czasie warto przyjrzeć się jej bliżej. Wszelki kotki, słoniki, serduszka, ptaszki, kubeczki itp. trzeba w tym okresie schować, by zrobić miejsce dekoracjom typowo świątecznym.


Które figurki będą wobec tego pasowały do świąt? Na pewno mikołaje i skrzaty, to typowi przedstawiciele świątecznych figurek. Warto w ich pobliżu ustawić renifery, aniołki, szyszki, a także bałwanki – biorąc pod uwagę aurę, mogą to być jedyne zimowe bałwany, z jakimi przyjdzie nam się spotkać.


Dekoracje świąteczne BożonarodzenioweZmień pościel na tę bardziej świąteczną - dekoracyjne bożonarodzeniowe wzory!


Świąteczne dekoracje domu nie powinny omijać sypialni. Pościel w bożonarodzeniowe wzory to jeden z lepszych sposobów na szybką metamorfozę wnętrza.


Kolorystyka pościeli powinna być dopasowana do innych dodatków – poduszek, narzut, zasłon itp. Najczęściej spotykane zestawy to połączenia bieli i czerwieni, bieli i granatu, zieleni i złota. Motywy? Śniegowe gwiazdki, bałwanki, mikołaje, renifery, choinki, bombki…Idealny wystrój stołu – jak o niego zadbać. Zastawa ubrana na świąteczną kolację


Świąteczny stół także rządzi się swoimi prawami. Biały obrus? Tak, ale tylko pod warunkiem, że będzie mu towarzyszył świąteczny bieżnik lub serwetki. Najczęściej obrus świąteczny dekorowany jest złotą nicią, natomiast serwetki na święta przybierają barwę czerwieni lub zieleni.


Także inne ozdoby świąteczne stołu mogą podkreślać to, jak dobrze dobraliśmy obrusy. Tu świetnym wyborem jest stroik korespondujący z zastawą stołową, szczególnie w kwestii wzornictwa.


Warto pamiętać, że na białym obrusie z zasady układa się dekorowaną zastawę, natomiast białą na kolorowym – w czasie świąt czerwonym, zielonym lub granatowym.


Dekoracje świąteczne BożonarodzenioweWybierz dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie pasujące do stylu twojego domu


Dekoracje świąteczne, mimo iż przybierają dość określone kształty, muszą przede wszystkim pasować do stylu wnętrza. Jeśli mieszkanie urządzono w duchu minimalizmu, także ozdoby powinny być raczej stonowane – np. utrzymane w jednolitej kolorystyce. Wnętrza boho, eko i rustykalne będą doskonałym tłem do naturalnych ozdób wykonanych z drewna lub słomy. Ozdoby ze stali sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. Ceramika to klasyka sama w sobie i w takich wnętrzach prezentuje się najlepiej.


Jest i dobra informacja – choinka pasuje absolutnie do każdego wnętrza.