Styl nowojorski we wnętrzach – czym się wyróżnia?


Styl nowojorski wyrósł w mieście jak mało które kojarzącym się z wielkomiejskim luksusem. Nic więc dziwnego, że i on sam jest kwintesencją dobrobytu i umiejętnie to na każdym kroku podkreśla. Dodatki do wnętrz w stylu nowojorskim zachwycają blaskiem, klasyczną linią i symetrią. To połączenie prostoty i ekskluzywnego charakteru podkreślonego wysokiej jakości wzornictwem i materiałami z górnej półki pozwala na stworzenie wnętrza, które z jednej strony może onieśmielać elegancją, z drugiej natomiast jest bardzo komfortowe i wręcz zachęca, by zatrzymać się w nim na dłużej.


Różne oblicza wnętrz w stylu New York – kolory, materiały i wzory


Styl nowojorski kocha przepych, stawia więc na naturalne materiały wysokiej jakości. Drewniane meble tapicerowane welurem można wręcz uznać za jego wizytówkę.


różne oblicza wnętrz w stylu nowojorskim


Warto jednak podkreślić dużą elastyczność stylu nowojorskiego. Nie ma tu jednego, określonego wzornictwa. Styl ten czerpie bowiem garściami z trendów ustalonych w okresie kolonialnym (stąd np. łukowate lub frezowane nogi stołów i krzeseł), angielskim – biel i symetria, ale też klasycznym, art déco, a nawet etnicznym, stąd często spotyka się we wnętrzach nowojorskich marokańską koniczynę.


Miasto, które nie śpi, czyli jak wprowadzić styl New York do sypialni, by czuć się komfortowo?


Styl nowojorski jest bardzo dobrym wyborem do sypialni. Wszak nowojorskie wnętrza tworzy się z myślą o wygodzie i odpoczynku. Warto przede wszystkim postawić na naturalne barwy ścian, mebli i dodatków. Dobrym zestawieniem będzie gołębia szarość i chłodny beż. Opcjonalnie można rozważyć wpuszczenie do wnętrza nieco bieli lub chłodnych pasteli.


Meble w sypialni w stylu nowojorskim mają prawo być okazałe. Nie może zabraknąć pojemnej komody z szufladami oraz oczywiście łóżka.


Inne ekskluzywne dodatki do sypialni to między innymi stoliki boczne, lampy stojące i wiszące, ramki na zdjęcia, oczywiście ze zdjęciami. Jeśli ma to być kobieca sypialnia, niemal wszystkie inspiracje sugerują wstawienie do niej toaletki z lustrem.


Nowoczesne łóżko do sypialni – ekskluzywne i tapicerowane wezgłowia czy proste i drewniane?


Styl nowojorski jest dość demokratyczny, niemniej ma swoje zasady. Zgodnie z nimi meble powinny być wygodne, dość okazałe i sprawiające wrażenie bardzo miękkich. Tu lepiej sprawdzi się łóżko z tapicerowanym zagłowiem – zwłaszcza jeśli w sypialni jest też utrzymany w podobnej stylistyce fotel lub krzesło.


Jeśli jednak stawiamy na odsłonę stylu nowojorskiego, której bliżej jest do nurtu eko, drewniane wezgłowie także ma rację bytu. Warto jednakże zadbać wówczas, by było dekorowane np. drobnym frezowaniem w górnej części.


Łóżko tapicerowane do sypialni w stylu new york


Personalizowana pościel i pledy – idealne uzupełnienie aranżacji sypialni w stylu New York


Styl New York lubi podkreślać indywidualizm i jako taki pozostawia dużo miejsca dla spersonalizowanych mebli i dodatków. Pościel do nowoczesnej sypialni nowojorskiej, którą sprzedajemy w naszym sklepie, na Państwa życzenie może być spersonalizowana za pomocą stylowego haftu np. z monogramem lub innym, dowolnie wybranym wzorem. Dotyczy to zarówno poszewek na kołdry i poduszki, jak i pledów.


Indywidualne poduszki dekoracyjne – ważny element modnego wystroju sypialni


Także poduszki dekoracyjne, które będą częścią aranżacji sypialni i inspiracją do jej metamorfozy, na Państwa życzenie mogą być spersonalizowane. Ten pozorny drobiazg sprawi, że sypialnia nabierze wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. I nie ma tu znaczenia, czy dekorujemy dużą sypialnię w domu, czy też aranżujemy małą sypialnię w bloku. W każdej sytuacji warto zadbać o detale – to właśnie one są kwintesencją stylu nowojorskiego.


Dekoracje i dodatki w stylu nowojorskim – jakie wybrać, aby dodać całości charakteru?


Dodatki i oświetlenie w stylu nowojorskim są ściśle ze sobą powiązane. To właśnie światło wydobywa z nich ukryte piękno i sprawia, że wnętrze jawi się jako przytulne i komfortowe, a jednocześnie zaaranżowane w duchu wszechobecnego luksusu.


Nieprzypadkowo najpiękniejsze dodatki w stylu nowojorskim pochodzą od projektantów uznanych światowych marek. Tu nie ma miejsca na tanie podróbki i masową produkcję z tworzyw sztucznych.


Dekoracje i dodatki w stylu nowojorskim


Gdzie szukać stylowych dodatków do nowoczesnej sypialni?


W naszym sklepie można kupić wszystkie niezbędne dodatki do nowoczesnej sypialni, nie tylko tej urządzonej w stylu nowojorskim. Oferujemy zarówno dodatki, które pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną, jak i przedmioty użytkowe, które zachwycają swoim pięknem.


Zapraszamy do zwiedzania naszych showroomów i dokładnego zapoznania się z ofertą. U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć spersonalizowane wnętrze z klasą.