SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

KOMODY

Strona
na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
stylowe i funkcjonalne meble do Twojego wnętrza

Drewniane komody - Stylowe komody - MyHoneyHome.pl

Zastanawiasz się, czy komoda to dobre rozwiązanie do Twojego domu? Na pewno tak! Trudno o drugi tak bardzo praktyczny i jednocześnie dekoracyjny mebel.

Komody do salonu - meble do przechowywania, a także ozdoba całego pomieszczenia

Trudno o wygodniejszy mebel do przechowywania drobnych części garderoby i wszystkich innych rzeczy niż właśnie komoda. Szerokie i głębokie szuflady są bardzo pojemne i ułatwiają praktyczne przechowywanie rzeczy, a jeśli chcemy wszystko zawsze mieć pod ręką, można zadbać o wyposażenie szuflad w organizery. Jednocześnie komoda, w przeciwieństwie do szafy, nie jest meblem stricte praktycznym. To wielofunkcyjny element aranżacji wnętrza. W zależności od potrzeb i naszej wizji salonu bądź sypialni, komoda może być dyskretną dekoracją lub meblem, który wyznaczy styl aranżacji.

Nowoczesna komoda lub konsola nie musi być duża, ani nawet wysoka. Dużo ważniejsza jest jej głębokość, bo to decyduje o pojemności i praktycznym zastosowaniu. Jeśli szukamy nieoczywistych rozwiązań, zwróćmy uwagę na nogi komody. Nierzadko nie są to typowe nogi, ale oryginalny stelaż. Jeśli lubimy tego typu komody i witryny, zapewne lubujemy się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. To trop, którym warto podążyć, szukając komody do salonu i pasujących do niej dodatków. Tu sprawdzą się też stylowe kolumny.

Jaką rolę w aranżacji może pełnić komoda z szufladami?

Rozmiar komody będzie miał spore znaczenie przy dekorowaniu wnętrza, choćby z tego powodu, że wymiary i kształt szuflad, (kwadratowe, prostokątne) powinien zostać powtórzony na innych dodatkach. Na przykład, jeśli komoda jest szeroka i ma typowo prostokątne szuflady, możemy na niej ustawić ramki na zdjęcia w takim samym kształcie. To dyskretne rozwiązanie wprowadzi do wnętrza ład i harmonię.

Osobną kwestią są uchwyty szuflad. To jednocześnie część użytkowa i dekoracyjna. Oryginalne kryształowe gałki, proste drewniane uchwyty, dyskretne żłobienia, metalowe wykończenia – ta sama komoda w zależności od rodzaju uchwytów może być meblem pasującym do zupełnie innych wnętrz!

Komody nowoczesne przydadzą się też w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to skarbnica rzeczy ważnych i potrzebnych. Tu każda rzecz ma znaczenie i każda powinna mieć swoje miejsce. W takim wypadku komoda, a może nawet komody są najlepszym rozwiązaniem. Wymiary komody, szczególnie wysokość, dają szansę, że dziecko dostanie się nawet do tego, co zostało schowane w górnej szufladzie. Blat komody można wykorzystać jako półkę na książki lub miejsce na ustawienie pluszaków albo samochodzików.

W pokoju bardzo małego dziecka komoda jest wygodnym meblem służącym do przechowywania akcesoriów, które rodzice zawsze powinni mieć pod ręką. Z czasem można ją przeistoczyć w mebel, który posłuży przede wszystkim dziecku.

Komody do salonu, jaki kolor i wzór wybrać?

Komoda sama w sobie jest słowem nacechowanym tradycją. Jawi nam się jako ciężki mebel z ciemnego drewna. Jednak nowoczesne komody to połączenie tradycji z nowoczesnością. Obowiązkowe są szuflady, ale już rozmiar i kolor komody może być kwestią dowolną. Coraz częściej widuje się komody białe i monochromatyczne.

Kolor i wzór komody do salonu powinien pasować do naszego założenia dekoracji wnętrza. We wnętrzu prowansalskim ładnie zaprezentuje się biała komoda Hampton od My Honey Home i taki sam kredens. Spełni ona też wszystkie założenia stylu marynistycznego. Ale już salon w stylu glamour będzie potrzebował innej komody. Do takiego wnętrza proponujemy lśniącą komodę Clarington marki Eichholtz.