SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

LAMPY STOŁOWE

na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
stylowe lamp do Twojego wnętrza

Stylowe lampy stołowe - modne lapy nocne do nowoczesnych wnętrz w MyHoneyHome.pl

Lampa stołowa to idealny dodatek do ekskluzywnego wnętrza i sposób na stworzenie wysublimowanego oświetlenia. Zobacz, jakie lampy przygotowaliśmy dla Ciebie.

Lampy stołowe jako funkcjonalne i dekoracyjne oświetlenie

Lampy stołowe wykorzystywane są przy tworzeniu aranżacji świetlnych punktowych. Taką lampą nie oświetlimy równomiernie całego salonu, ale możemy stworzyć przytulną strefę relaksu. To dobry sposób na oświetlenie kącika do czytania. Lampa stołowa będzie pomocna także przy tworzeniu intymnej atmosfery na romantyczną kolację.

Duża funkcjonalność nowoczesnych lamp stołowych idzie w parze z ich dekoracyjnym i nietuzinkowym wyglądem. Wbrew pozorom lampa stołowa to coś więcej niż tradycyjna konstrukcja: nóżka plus abażur. Niektóre lampy stojące na stole to prawdziwe dzieła sztuki.

Nowoczesne oświetlenie dając nastrojowe światło w ozdobnych podstawach i z oryginalnymi, bogato zdobionymi abażurami

Artysta potrafi uczynić dziełem sztuki nawet, wydawałoby się, tak banalną rzecz, jak  plafon lub lampa stołowa. Udowadniamy to w naszym sklepie, oferując unikatowe wzory w nieoczywistych kolorach. Dobrym przykładem będzie lampa stołowa Leisa lub lampa stołowa Elegance z naszej autorskiej kolekcji. Dopasuj do niej odpowiednie akcesoria biurkowe.

Lampa stołowa w stylu glamour o nieco bardziej fantazyjnym wyglądzie

Podstawa i klosz to kształt lampy, który mamy wdrukowany w podświadomość. Jednak lampy stołowe z abażurem to niejedyna możliwość, jaką daje nam oświetlenie w stylu glamour. Tu najczęściej można spotkać złote lampy stołowe i srebrne lampy na stół. Złoty i srebrny kolor dobrze odbijają światło, ponadto idealne kojarzą się z przepychem charakterystycznym dla stylu glamour. W projektowaniu oryginalnych lamp stołowych specjalizuje się marka Eichholtz. Za przykład niech posłuży złota lampa Donati, którą oferujemy w naszym sklepie.

Czy lampa stołowa ma być funkcjonalna, czy może bardziej dekoracyjna?

Wbrew pozorom nie trzeba wybierać między dekoracyjną a funkcjonalną cechą lampy stołowej. W naszym sklepie mamy wiele propozycji lamp różnych producentów, które udowadniają, że przedmioty użytkowe mogą wyglądać bardzo luksusowo. Kluczem do dobrego wyboru lampy jest dopasowanie jej do stylu wnętrza. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i wzornictwa. Designerskie lampy stołowe będą celnym wyborem przy projektowaniu oświetlenia nowoczesnego salonu, sypialni lub gabinetu. Lampy o klasycznym wyglądzie sprawdzą się przy dekorowaniu wnętrz w stylu nowojorskim, skandynawskim, glamour, vintage lub boho.

Jaką żarówkę wybrać? Ile watów i lumenów potrzebuje lampa stołowa?

Niegdyś jasność żarówki określało się w watach i każdy wiedział, o co chodzi. Dziś nie jest to takie proste. Świetlówki energooszczędne o mocy kilkunastu watów potrafią świecić tak jak tradycyjne „setki”. I to samo potrafią nowoczesne świetlówki LED! Kupując żarówkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na technologię wykonania, dopiero później na moc.

Osobną kwestią są lumeny i to one obecnie najlepiej informują o tym, jak jasno świeci żarówka. Teoretycznie można przeliczyć waty na lumeny, ale większość producentów po prostu podaje tę wartość na opakowaniu. Lampa stołowa, przy której będziemy czytać, powinna emitować światło na poziomie około 500 lumenów. Mniej więcej tak świeciła tradycyjna żarówka o mocy 40 W. Lamka nocna nie musi świecić tak jasno. Tu wystarczy odpowiednik żarówki dwudziestowatowej emitującej światło na poziomie około 200 lumenów. W sprzedaży dostępne są też ciemniejsze żarówki stulumenowe.

Gdzie najlepiej ustawić lampę stołową, lampę nocną?

Teoretycznie lampa stołowa powinna zgodnie z nazwą stać na stole, ale stół jadalny lepiej jest oświetlić lampą wiszącą. Lampy stojące dobrze sprawdzają się na stolikach kawowych, komodach lub konsolach. Istotne jest, by zasięg lampy odpowiadał naszym potrzebom. Wiele zależy tu od kształtu samej lampy i rodzaju klosza. Lampa ze szklanym kloszem będzie jaśniejsza od lampy z abażurem z tkaniny zaciemniającej, nawet jeśli w obu będzie taka sama żarówka.

Lampa nocna powinna stać na tyle blisko łóżka, by można ją było swobodnie włączać i wyłączać. Jeśli przy nocnej lampce zamierzamy czytać, warto rozważyć opcjonalne powieszenie kinkietu nad wezgłowiem łóżka. Takie oświetlenie jest bardziej funkcjonalne.