SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI: +48 33 810 70 24

WIELKANOC

Strona
na stronę
hity
INSTAGRAMA
Zainspiruj się
zaproś wiosnę do swojego wnętrza...

Wielkanoc to święto tradycyjnie kojarzone także z nadejściem wiosny. Warto zadbać o to, aby dom zyskał prawdziwie świąteczną atmosferę.

Stół wielkanocny: jak ozdobić stół na Wielkanoc

Śniadanie wielkanocne - tradycja, która sprawia, że zgromadzimy się rodzinnie, z przyjaciółmi przy stole. Dlatego też warto podejść do jego dekoracji z dużą pieczołowitością. Stół na Wielkanoc powinien mieć elegancki charakter, a jednocześnie być wiosenny i radosny. Dlatego też warto przemyśleć jak go udekorujemy. Świąteczne zakupy warto zacząć robić już wcześniej, w Internecie pełno jest propozycji pięknych ozdób, kojarzonych z Wielkanocą najlepszym przykładem będzie srebrna staturtka króliczka wielkanocnego).

Wielkanocny stół: wybierz styl aranżacji

Zanim udekorujemy stół warto zdecydować się na styl aranżacji. Dekoracje wielkanocne na stole mogą być na przykład utrzymane w monochromatycznym stylu. Zdecydować możemy się na przykład na świeże, kolorowe kwiaty, albo wyłącznie na porcelanowe ozdoby w pastelowych kolorach. Dekoracja stołu na przyjęcie świąteczne będzie obejmować dobór obrusu, zastawy, szkła i wszelkich dodatków, jakie położymy przed gośćmi. Niekoniecznie musimy decydować się na typowo wielkanocne ozdoby - może warto wyjść poza schemat i na przykład postawić na modne w tym sezonie złoto?

Stół na Wielkanoc bez błędów: stół wielkanocny w blasku złota

Aranżacja na śniadanie wielkanocne z dekoracjami wpisującymi się w "złoty" trend nie może się nie udać. Jak udekorować taki stół? Jeśli chcemy zachować tradycyjny, biały, świąteczny obrus, warto dobrać do niego złoty bieżnik. W złocie mogą być też utrzymane na przykład sztućce czy emalia na zastawie. W sklepach sporo jest również dodatków,  które sprawią, że dekoracja stołu będzie się prezentować naprawdę wyjątkowo - mogą to być na przykład złote pisanki.

Znajdź główną ozdobę stołu – obrus i bieżniki

To co najbardziej rzuca się w oczy na wielkanocnym stole to obrus i bieżniki, a także inne tego rodzaju dekoracje. To właśnie one zdefiniują kolorystycznie wszystkie ozdoby. Obrusy, serwety, podkładki nie muszą być w tym samym kolorze, ale powinny do siebie pasować. Pięknie będzie prezentował się lniany obrus z delikatnym wzorem, którego uzupełnienie stanowić będzie bieżnik prostokątny, przydający całej dekoracji elegancji. Powinien być on w odcinającym się kolorze, stanowić element kontrastowy.

Dekoracje wielkanocne: postaw na kolor i magię detali

Jeśli nie złoto to co na wielkanocny stół? Doskonale sprawdzą się także wiosenne, pastelowe kolory, delikatne roślinne wzory, detale, które przykuwają wzrok. Dekoracja stołu wielkanocnego powinna odzwierciedlać radosny nastrój. Dlaczego więc nie postawić na stroik z kolorowymi pisankami, porcelanowe zające w wielu kolorach, jasnozielone czy żółte świece, które dodatkowo zbudują wieczorny nastrój? Weźmy pod uwagę również fakt, że stół nie jest jedynym wartym udekorowania miejscem - dobrze sprawdzą się również dekoracje okienne, które można powiesić na karniszach czy też inne wielkanocne elementy - chociażby osłonki na doniczki kwiatów. Idealnym uzupełnieniem mogą być także świeże kwiaty - Wielkanoc to sezon na żonkile i tulipany.

Dekoracja stołu wielkanocnego: żywe kwiaty na Wielkanoc w czym trzymać?

Kwiaty są dekoracją same w sobie. Idealnie więc sprawdzą się w wazonie porcelanowym czy szklanym, który będzie dosyć prosty w formie. Świetnie sprawdzą się również naczynia wysokie, które kwiaty utrzymują powyżej lini wzroku siedzących przy stole osób - dzięki temu wszyscy się widzą.

Świeczki dekoracyjne na Wielkanoc. Jak wybrać w odpowiednim stylu?

Idealnym elementem dekoracyjnym są świeczki. Jak dobrać takie, które będą pasować do świąt wielkanocnych? Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że kolorystycznie muszą współgrać z resztą dekoracji - albo na zasadzie dopasowania, albo kontrastu. Warto postawić nas świąteczne motywy - bez trudu znajdziemy w sklepach świeczki - pisanki, warto wykorzystać taki element.    

Dekoracja stołu: tradycyjne święta wielkanocne

Z czym tak naprawdę kojarzą się tradycyjne święta? Wielkanoc to radość spotkania z bliskimi, obiad na wielkanocny stół, który jest naprawdę odświętny, elegancja i szyk, tradycyjne potrawy na wielkanocnym stole. Duże znaczenie mają użyte szkło i porcelana - warto mieć w domu komplet na wyjątkowe okazje. Nie chodzi tylko o zastawę, tace i misy, w których podamy posiłki stanowią uzupełnienie i powinny współgrać z zastawą.

Więcej dekoracji wielkanocnych od marek takich jak Lene Bjerre czy Cote Table znaleźć można w Internecie. Zamówienia złożone teraz bez problemu dotrą na czas przed Wielkanocą.